Wakacyjne Last Minute, czyli Podlaskie Targi Turystyczne w Białymstoku

czwartek, 30 czerwca 2016

Sezon wakacyjny możemy uznać za rozpoczęty. Dlatego Województwo Łódzkie wybrało się promować rodzime tereny na kolejnych targach turystycznych, tym razem na Podlasiu. PODLASKIE TARGI TURYSTYCZNE, CZYLI „WAKACYJNE LAST MINUTE” zachęcały do podróżowania wszystkich odwiedzających w ostatni weekend czerwca 2016 r. w największej i najnowszej białostockiej Galerii „Jurowiecka”.
Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Podróżnicze „Czysty Świat” i Klub Globtroterów „To Tu To Tam” inspirowali ludzi do zaplanowania jedynej w swoim rodzaju, najpiękniejszej podróży z przygodą w tegoroczne wakacje.
W dobie zagrożeń, jakie niesie ze sobą obecna sytuacja na świecie, podlaskie wydarzenie turystyczne odbyło się pod hasłem „Bezpieczne wakacje” i skupiło się na ukazywaniu walorów głównie polskich „perełek” krajobrazu – najpiękniejszych plaż nad polskim morzem, malowniczych pejzaży górskich, czystych mazurskich jezior czy regionalnej agroturystyki. W imprezie, poza naszym województwem, gościło grono wystawców i zaproszonych gości honorowych – regionów partnerskich, m.in. Gmina Supraśl, Biebrzański Park Narodowy, Gmina Jaświły, Nadleśnictwo Białowieża, Sioło Budy, Gmina Goniądz, Powiat Moniecki, Grodzisk Wielkopolski, Gmina Dubicze Cerkiewne i Wieliczka.
Z opowieściami wypełnionymi ciekawostkami z podróży po całym świecie z przyjemnością zapoznawali nas: Tonny Kososki („Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”), Władek Labuda („974 dni dookoła świata, czyli jak zarabiać w podróży”), Marcin Obałek ( Wyprawa National Geographic maluchem przez Australię i Traktoriada, czyli Ursusem dookoła świata), Tomasz Turchan (Slow Ride Expeditions), Waldemar Obłąk (Aupol Cotton Creek, Turystyka kulturowa Aborygeni Australia), Marcelo Alejandro Bandur (San Salvador).
Targi dawały możliwość zapoznania się z ofertą: biur podróży, hoteli i pensjonatów, kurortów i schronisk PTTK, sanatoriów i SPA. Do podróżowania swoją bogatą ofertą zachęcały również stoiska organizatorów kolonii i obozów, przewoźników, ubezpieczycieli, gospodarstw agroturystycznych, firm eventowych organizujących spływy kajakowe, animacje, nurkowanie, rajdy rowerowe. Gminy prezentowały szeroki zakres atrakcji turystycznych, w tym parki linowe czy parki dinozaurów, a także firmy, które oferowały wakacyjne atrakcje jak dmuchańce, bungee albo quady.