Łódź zatopiła Motor

sobota, 19 października 2024

Szalony mecz Widzewa w Lublinie! Łodzianie po niespełna kwadransie przegrywali 0:2, ale odwrócili losy spotkania i ostatecznie pokonali miejscowy Motor 4:3.

Ponad dwa miesiące podopieczni trenera Daniela Myśliwca czekali na wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Udało się dziś w meczu z Motorem, choć początek nie zwiastował wygranej łodzian.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 27. sekundzie. Po stracie łodzian Christopher Simon zagrał na prawą flankę do Rafała Króla. Ten ostatni opędził z piłką i wzdłuż bramki podał do Piotra Ceglarza, który efektownym krzyżaczkiem pokonał Rafała Gikiewicza. To jest najszybciej strzelony gol w ekstraklasie tym sezonie.

Motor nie spuszczał z tonu. W 14. minucie po zagraniu z rzutu wolnego Macieja Wolskiego na długi słupek, Sebastian Rudol „główką” podwyższył na 2:0.

Widzew na początku spotkania dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie był w stanie oddać strzału w światło bramki. Ofensywę gości wyręczył Patrik Mraz, który w 21. minucie pokonał własnego bramkarza. Po zagraniu Sebastiana Kirka z rzutu rożnego Słowak pechowo strącił piłkę, trafiając do własnej siatki.

Trzy minuty później Kirk ponownie wrzucił piłkę z rogu, celną „główką” popisał się Imad Rondić i było 2:2. Na dwie minuty przed przerwą fatalny błąd popełnił Kacper Rosa, bramkarz Motoru Podczas podania z autu lubliński golkiper źle przyjął piłkę, co wykorzystał Rondić, który doskoczył do niej i błyskawicznie wpakował ją do siatki, uzyskując prowadzenie dla łodzian.

Widzew dążył do zdobycia kolejnego gola. Udało się niespełna kwadrans po przerwie, Jakub Sypek odegrał piłkę przed pole karne do Frana Alvareza, który silnym strzałem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie na 4:2.

Emocje sięgnęły zenitu na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu, gdy Motor zdobył bramkę kontaktową. W 87. minucie rajd lewą stroną przeprowadził Filip Luberecki, który idealnie dośrodkował do Kacpra Wełniaka, a ten główką pokonał Gikiewicza. Motor naciskał, próbował zdobyć wyrównującą bramkę, ale więcej trafień nie było i trzy punkty pojechały do Łodzi.

Motor Lublin – Widzew Łódź 3:4 (2:3) 1:0 P. Ceglarz (1), 2:0 S. Rudol (14), 2:1 P. Mraz (21, sam.), 2:2 I. Rondić (24), 2:3 I. Rondić (42), 2:4 F. Alvarez (57), 3:4 K. Wełniak (87)

Widzew Łódź: Gikiewicz – Kastrati, Żyro, Ibiza (90 Hajrizi), Silva (63 Kozovky) - Alvarez, Shehu żk, Kerk (74 Hamulić)  – Sypek żk (63 Klimek), Cybulski  (63 Łukowski)- Rondić