Wiewióry przegryzły Stal

czwartek, 17 października 2024

Tauron Liga. Siatkarki ŁKS Commercecon pewnie pokonały w Mielcu miejscową Stal 3:0 To pierwsza w tym sezonie wygrana łodzianek poza własną halą.

ŁKS przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanej Marii Stenzel i Angeliki Gajer. Pierwszą z nich na pozycji libero zastępowały zamiennie Nikola Jęcek i Regiane Bidias.

Wiewióry gładko wygrały pierwszego seta. Mielczanki miały duże problemy z piłkami granymi przez środek, które skutecznie kończyła Anna Obiała (7 pkt w pierwszej partii). Środkowa ŁKS odegrała główną rolę również w ostatniej zagrywce, skutecznie blokując Emilię Muchę (20:25).

Drugi set miał wyrównany charakter. Mielczanki były bardzo skuteczne w ataku. Efekty przyniosło częste zagrywanie piłek w kierunku Bidias, która nie radziła sobie na pozycji libera. Zacięta walka punkt za punkt doprowadziła do gry na przewagi (24:24). Losy partii rozstrzygnęła Natalia Mędrzyk, przyjmująca ŁKS, która najpierw popisała się skutecznym zbiciem, a następnie obiła blok Gabrieli Ponikowskiej.

Wyrównany charakter miała trzecia partia, ale końcówka ponownie należała do łodzianek. Po wystawie Kowalewskiej, skuteczne zbicie Mędrzyk dało piłkę meczową (24:19). Zwycięstwo Wiewiór przypieczętowała Obiała skutecznym blokiem na Aleksandrze Adamczyk. Środkowa ŁKS została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką spotkania.

ITA Tools Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 24:26, 19;25)