Wiewióry nie zdobyły Pałacu

piątek, 4 października 2024

Tauron Liga. Do wielkiej niespodzianki doszło w meczu ŁKS Commercecon. Po emocjonującym pojedynku łodzianki uległy na wyjeździe Metalkas Pałacowi Bydgoszcz 2:3. To pierwsza porażka Wiewiór w tym sezonie.

Na początku spotkania zarysowała się przewaga łodzianek. Bydgoszczanki miały problemy z przyjęciem mocnej zagrywki rywalek. Gdy po jednym serii z kolejnych serwisów Natalii Mędrzyk, piłka wróciła na stronę ŁKS, a Regine Bidias obiła blok gospodyń było już 12:6 dla łodzianek. Jednak w kolejnych minutach obserwowaliśmy efektowny pościg bydgoszczanek, które po asie serwisowym przyjmującej Milany Raljić doprowadziły do remisu 13:13. Seria błędów po stronie ŁKS sprawiła, że od tego momentu zaczęła rosnąć przewaga Pałacu, który miał set pod kontrolą i ostatecznie wygrał 25:20.

W drugiej kwarcie dominacja Wiewiór nie podlegała dyskusji. Gładko wygrały seta, doprowadzając do remisu.

Początek trzeciej odsłony również należał do łodzianek. Po skutecznym bloku środkowej Anny Obiały na Rajlić prowadziły już 16:10.  Jednak skuteczny pościg bydgoszczanek doprowadził do remisu 23:23 i emocjonującej końcówki. Jednak dwa wystawy Kowalewskiej i zbicia Mędrzyk dały Wiewiórom drugiego wygranego seta.

W czwartej odsłonie walka była niezwykle wyrównana, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Końcówka należała jednak do bydgoszczanek. Po obiciu łódzkiego bloku przez Polę Nowakowską prowadziły już 23:20. W podobny sposób przyjmująca z Bydgoszczy zdobyła kolejny punkt i piłkę setową. Co prawda  zbicie Góreckiej zmniejszyło prowadzenie gospodyń (21:24), jednak chwilę później Stenzel była bezradna przy zbiciu Rajlić, która doprowadziła do tie-breaka.

Również w decydującym secie panie grały punkt za punkt. Końcówka znów jednak należała do Pałacu. Po wystawie Łyczakowskiej i zbiciu Switłany Dorsman, gospodynie otrzymały piłkę meczową (14:10) Łodzianki ambitnie walczyły, dążąc do wyrównania i po serii punktowej Wiewiór przewaga gospodyń stopniała do jednego oczka. Wówczas jednak kiwka Makarewicz dała bydgoszczankom zwycięstwo.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:20, 13:25, 23:25, 25:21, 15:13).

ŁKS: Hryshchuk 20, Obiała 16, Mędrzyk 15, Alagierska 10, Bidias 4, Kowalewska 0, Stenzel (l), Górecka 14, Scuka 3. Gajer 0