Na medyków nie ma mocnych

poniedziałek, 21 października 2024

Studenci Uniwersytetu Medycznego są niepokonani w trwającej edycji rozgrywanego w Łodzi Centralnego Nurtu Basketu Amatorskiego (CNBA). Tym razem odprawili z kwitkiem Rozjuszone Leniwce, debiutantów w Superlidze.

Beniaminek nie miał wiele do powiedzenia z wybieganymi reprezentantami Umed, którzy wygrali 50:33.  Maciej Ciesielski i Jakub Łącki zdobyli połowę punktów zespołu i dzięki ich postawie drużyna zajmuje pozycję lidera po czterech kolejkach. Wśród przeciwników warto wyróżnić Denisa Perminova, zdobywcę 11 punktów. Natomiast rekord punktowy w tej edycji Superligi padł w meczu przyjaźni pomiędzy Basket Squad, a Basket Squad II. Pierwszy z tych zespołów pokonał rywala 96:48.

W I lidze New Kids On The Court II wrócili na zwycięską ścieżkę. Wcześniej urzędujący mistrzowie II ligi od połowy 49. edycji aż do drugiej kolejki obecnych rozgrywek zanotowali serię kilkunastu wygranych z rzędu. Tym razem po wyrównanym boju okazali się lepsi od Shaqtin a Fool 80:78. Mecz był niezwykle ofensywny i strzelcy raz za razem dziurawili kosze. Maciej Rakowski dwoił się i troił, notując 28 punktów i 7 zbiórek. Dzielnie wspierał go Mikołaj Graczyk, autor 26 oczek. Po przeciwnej stronie boiska wyróżnił się Michał Popławski, uczestnik ostatniego Meczu Gwiazd. Jego double double nie wystarczyło na lepiej dysponowanych przeciwników.

Ekipa MAT po trzech porażkach przełamała złą passę, pokonując Łódź Bulls 52:49. Szymon Szczepański zdominował mecz, zapisując na swoje konto 13 punktów i 15 zbiórek. Dzięki tej wygranej zespół przedłużył swoje nadzieje na grę w play-off, choć już nie ma tu miejsca na potknięcie.

Na tym etapie rozgrywek w I lidze niepokonane są trzy zespoły: Gang Galerii, Looney Squad i Surchem-Brukland. Ci ostatni zmierzą się w bezpośrednim pojedynku już 7 listopada i mecz zadecyduje prawdopodobnie o tym, która ekipa rozpocznie fazę play-off z pozycji lidera.