Liga Mistrzyń znów zawita do Łodzi

wtorek, 8 października 2024

W rozegranym na własnym parkiecie rewanżowym meczu kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń siatkarki PGE Grot Budowlanych Łódź pokonały OK Herceg Novi 3:0 i zagrają w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych.

Niemal cały pierwszy set był wyrównany, ale końcówka należała do gospodyń, które głównie dzięki dobrej obronie odskoczyły na 23:19. Gdy skutecznym zbiciem popisała się Małgorzata Lisiak, łodzianki miały piłkę setową. Co prawda Andelka Radisković obiła blok Budowlanych, ale zagrywka  Dragany Stefanovć poszła poza boisko i partia padła łupem gospodyń.

W drugim secie od początku zarysowała się przewaga łodzianek. Czarnogórzanki miały problemy z przebiciem się przez dobrze stawiany blok Budowlanych. Po zbiciu Jeleny Blagojević, gospodynie miały piłkę setową (24:20), a dzieła zniszczenia dopełnił as serwisowy Terry Enweonwu.

Choć zwycięstwo w drugiej partii rozstrzygnęło kwestię awansu, Czarnogórzanki ambitnie walczyły w trzeciej partii i gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Znów jednak końcówka należała do gospodyń. Po zbiciu Weroniki Sobiczewskiej, łodzianki miały piłkę meczową 24:21. Kropkę nad „i” postawiła zagrywka Małgorzaty Lisiak.

Zwycięstwo oznacza, że przed nami kolejny sezon, w którym Liga Mistrzyń zawita do Łodzi. W fazie grupowej łodzianki zmierzą się z tureckim Fenerbahçe Medicana Stambuł, francuskim Neptunes Nantes i węgierskim Vasas Obuda Budapest. Rywalizacja rozpocznie się w listopadzie.

PGE Grot Budowlani – Ok Herceg Novi 3:0 (25:20,25:20, 25:21)