Grot upolował Wilczyce

poniedziałek, 14 października 2024

Pięć meczów i pięć zwycięstw - cóż za efektowny start sezonu w wykonaniu siatkarek PGE Grot Budowlanych.  Dziś w  Tauron Lidze pokonały na wyjeździe Uni Opole 3:0 (25:17, 25:17, 25:22)

Zespół Macieja Biernata na początku sezonu jest w wysokiej formie. Wygrał dwa mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzyń i trzy mecze ligowe. Jest jedynym zespołem w Tauron Lidze, który ma komplet punktów i pewnie przewodzi w krajowych rozgrywkach.

W meczu w Opolu od początku Budowlane kontrolowały przebieg seta, skrzętnie wykorzystując błędy popełniane przez miejscowe Wilczyce. Gospodynie miały ogromne problemy z powstrzymaniem Pauliny Damaske  (9 pkt w tej odsłonie). Zbudowana solidna przewaga, doprowadziła do spokojnej końcówki. Kiwka Damaske dała Budowlanym miały setballa (24:17). Kropkę nad „i” postawiła Małgorzata Lisiak blokując atak Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

W drugiej partii opolanki dotrzymywały kroki łodziankom, ale tylko w pierwszych zagrywkach. Co prawda po skutecznym ataku Elan McCall było nawet 10:8 dla gospodyń, ale potem obraz seta zmienił swoje oblicze. Wilczyce miały problemy z przyjęciem, a po stronie Budowlanych skuteczność odzyskała Damaske. W efekcie byliśmy świadkami imponującej serii, która doprowadziła łodzianki do kolejnej piłki setowej (24:16).  Dzieła zniszczenia dopełniła skutecznym obiciem opolskiego bloku Damaske (15 pkt w dwóch pierwszych odsłonach).

Wielkie emocje przyniosła dopiero trzecia partia. Panie walczyły punkt za punkt. Po stronie Opola, przebudziła się Zaroślińska-Król (7 pkt w trzecim secie), która była trudna do zatrzymania przez defensywę Budowlanych. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po skutecznych ataku Zaroślińskiej- Król było po 22. Jednak po błędach: najpierw tej ostatniej, a potem Guewe Diouf, łodzianki miały piłkę meczową. Wynik spotkania ustaliła skutecznym atakiem Lisiak.

Uni Opole – PGE Grot Budowlani 0:3  (17:25, 17:25, 22:25)