Gospodynie miały receptę na Chemika

sobota, 26 października 2024

Tauron Liga. Siatkarki ŁKS Commercecon rozgromiły w Łodzi Chemika Police 3:0. Mistrzynie Polski tylko w jednym secie były w stanie dotrzymać kroku gospodyniom. Swoją dawną drużynę pogrążyły Natalia Mędrzyk i Marlena Kowalewska.

Od początku dominowały ełkaesianki. Pierwszy set skończył się bardzo szybko. Chemik miał problemy z agresywną zagrywką łodzianek i powstrzymaniem skutecznej w ataku Anastazji Hryszczuk (6 pkt w tej odsłonie). W efekcie gospodynie gładko wygrały 25:13.

Wielkie emocje przyniosła druga partia. Obie ekipy walczyły punkt za punkt. Wyrównany bój doprowadził do gry na przewagi. Ostatecznie po długiej walce dwa skuteczne bloki Anny Obiały pozwoliły gospodyniom wygrać 29:27.

Mistrzynie Polski w trzeciej partii dotrzymywały kroku gospodyniom, ale tylko do połowy. W kolejnych minutach skuteczność odzyskała Hryszczuk i na parkiecie rządziły Wiewióry.

To był szczególny mecz dla Marleny Kowalewskiej i Natalii Mędrzyk, które przez wiele lat grały w Chemiku, a teraz reprezentują barwy ŁKS.

- Wczoraj dziennikarz mnie pytał, jak to jest grać przeciwko swojej dawnej drużynie – powiedziała rozgrywająca Wiewiór.- Odparłam, że nie mam zielonego pojęcia, bo po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji. Nie ukrywam, że dla mnie to były duże emocje. W Chemiku spędziłam wiele lat i był to piękny okres. Czas jednak żyć tym, co jest tu i teraz. Jestem w ŁKS, jestem bardzo szczęśliwa i na tym się skupiam.

ŁKS – Chemik 3:0 (25:13, 29:27, 25:17)