Debiut ukoronowany golem

piątek, 11 października 2024

Piłka nożna. Antoni Młynarczyk, skrzydłowy ŁKS Łódź strzelił gola w meczu Niemcy -  Polska U-20 rozegranym w ramach Elite League. Spotkanie zakończyło się porażką biało-czerwonych 1:3.

W 3. minucie po wrzutce w pole karne Adam Buksa głową zgrał piłkę do debiutanta, Antoniego Młynarczyka, a ten wyprzedził obrońcę i strzałem z kilku metrów uzyskał prowadzenie dla gości.

Niemcy szybko wyrównali po trafieniu Nelsona Weipera, a jeszcze przed przerwą celna „główka” tego zawodnika dała im prowadzenie. Druga połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. W 53 minucie Ilyas Ansah ustalił wynik spotkania.

19-letni Antoni Młynarczyk to piłkarz wyjściowego składu ŁKS. Skrzydłowy urodził się w Łasku i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym LUKS Grabia Kolumna. W meczu z Niemcami nie zabrakło również innych łódzkich akcentów. Od pierwszych minut wystąpili Marcel Krajewski, obrońca Widzewa oraz doskonale znany kibicom z al. Unii Mateusz Kowalczyk, który w przeszłości reprezentował barwy ŁKS, a obecnie zakłada trykot GKS Katowice.

Niemcy - Polska 3:1 (2:1) 0:1 A. Młynarczyk (3), 1:1 – N. Weiper (11), 2:1 – N. Weiper 41, 3:1 I. Ansah (53)

Kikolski - Krajewski (60' Predenkiewicz), Matyjewicz (46' Ziółkowski), Smolarczyk (70'Kaczor), Drapiński (70'  Okusami),  Guercio (46' Luberecki), Majchrzak (60'Drachal), Kowalczyk (60' Karol Łysiak), Stalmach (60' Wojciechowski), Młynarczyk (46' Nowak), Buksa (60' Żuberek)