ŁKS Łódź wygrywa z Odrą Opole, decydujący gol Feiertaza

sobota, 31 sierpnia 2024

Odra Opole prezentuje nierówną formę w tym sezonie. Wygrane z drużynami z dolnych pozycji tabeli, jak 4:1 z Pogonią Siedlce czy 2:1 ze Stalą Stalowa Wola, przeplata z porażkami. Przed starciem z ŁKS-em Opolanie mieli za sobą trzy przegrane mecze. Łódzki Klub Sportowy wykorzystał szansę na zdobycie punktów.

ŁKS Łódź zaczął sezon bardzo słabo, zdobywając jedynie 1 punkt po pięciu kolejkach. Jednak w ostatnich tygodniach Łódzki Klub Sportowy odbudował swoją formę, pewnie pokonując Wartę Poznań 4:2 i Chrobrego Głogów 3:0. Odra musiała się mocno zmobilizować, by przeciwstawić się rozpędzonemu ŁKS-owi. Jednak już od pierwszych minut to goście narzucili swoje tempo. W 7. minucie Stefan Feiertaz wyprowadził ŁKS na prowadzenie, zdobywając piękną bramkę piętą po kombinacyjnej akcji. ŁKS dominował w pierwszej połowie, tworząc kilka groźnych sytuacji strzeleckich. Na szczęście dla Odry, przeciwnikowi nie udało się podwyższyć wyniku. Gospodarze natomiast byli całkowicie bezradni, nie oddając ani jednego celnego strzału. Nie wiadomo, co trener Radosław Sobolewski przekazał swoim zawodnikom w przerwie, ale po wyjściu na drugą połowę zobaczyliśmy zupełnie inną Odrę. Już w 53. minucie Konrad Nowak miał świetną okazję, lecz spudłował. W ostatnich 30 minutach Odra zdominowała grę, jednak nie potrafiła zdobyć wyrównującego gola. Obrona ŁKS-u spisywała się bez zarzutu, skutecznie odpierając ataki gospodarzy.