Z Łodzi polecimy do Mediolanu niemal codziennie

poniedziałek, 10 lutego 2025

Tylu połączeń między Łodzią a Mediolanem Bergamo jeszcze nie było. Pasażerowie chcą latać z Lublinka, więc samolotów będzie więcej. W kwietniu polecimy z Łodzi do Mediolanu sześć razy w tygodniu, a od maja do października pięć razy w tygodniu.

Do tej pory samoloty do Bergamo latały dwa albo trzy razy w tygodniu. Połączenie pojawiło się w rozkładzie jesienią 2022 roku. Rosnące zainteresowanie pasażerów spowodowało, że od kwietnia przewoźnik – linia Ryanair – zwiększył liczbę rotacji na tej trasie. W kwietniu samoloty do Mediolanu będą latać prawie codziennie (oprócz czwartków), zaś od maja do października 5 razy tygodniowo. Taki rozkład lotów daje możliwość organizacji wyjazdów biznesowych do Mediolanu i innych miast na północny Włoch oraz wypadów weekendowych do stolicy Lombardii.

Lotnisko w Bergamo jest oddalone o niecałą godzinę jazdy autobusem lub pociągiem od centrum Mediolanu. Z lotniska łatwo dostać się na jeziora Como, Garda, do Werony, w Alpy i Dolomity.

Mediolan to drugie największe miasto Włoch, stolica mody i designu, z przepiękną Katedrą Narodzin Św. Marii i sąsiadującą z nią galerią Wiktora Emanuela II. Dla wielu łodzian celem podróży stała się najsłynniejsza na świecie opera La Scala i fresk Leonardo da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Dla kibiców futbolu loty do Mediolanu to okazja zobaczenia z trybun meczów na stadionie San Siro, na którym grają dwa kluby piłkarskie: AC Milan i Inter Mediolan (gra tu dwóch Polaków Piotr Zalewski i Nicola Zalewski).  

Z Mediolanu można pojechać szybkim pociągiem Frecciarosa (300 km/h) do Wenecji, Turynu, Florencji, czy Rzymu.

Lotnisko w Bergamo jest także punktem przesiadkowym. Można stąd polecić dalej m.in. do Barcelony, Lizbony, na Sycylię, czy Sardynię.  

Z Łodzi do Mediolanu samolot leci 2 godziny. Bilety w dwie strony, bez polowania na okazje cenowe, kosztują ok. 180 zł.

Z łódzkiego lotniska można polecieć również do Alicante, Birmingham, Brukseli, Dublina, Londynu i Malagi. W sezonie wakacyjnych czarterów, które wystartują przed majowym weekendem, można udać się na wypoczynek do Albanii, Bułgarii, Grecji (Kreta, Rodos, Zakynthos), Tunezji i Turcji (Antalya, Bodrum).

 

AK