Wielki sukces bełchatowianina. Pobiegł po złoto!

poniedziałek, 22 lipca 2024

Lekkoatletyka. Reprezentacja Polski z bełchatowianinem Nikodemem Dymińskim w składzie wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 18 w sztafecie szwedzkiej. W zmaganiach rozgrywanych w Bańskiej Bystrzycy w składzie pobiegli również Jakub Foremny, Bartłomiej Adamczyk i Stanisław Strzelecki. Uzyskany czas 1,51.62 to jeden z najlepszych w historii w tej kategorii wiekowej.

Sztafeta szwedzka to nietypowa konkurencja lekkoatletyczna, w której każdy z jej uczestników ma do przebiegnięcia inny dystans (100, 200, 300 lub 400 m). Dymiński, zawodnik BKL Bełchatów pokonał odległość 100 m

To były udane zmagania również dla zduńskowolanki Zuzanny Śmiglewskiej, która w rzucie młotem wywalczyła awans do finału. W eliminacjach reprezentantka MUKS Parku Zduńska Wola zajęła dwunaste miejsce. W finałowych zmaganiach uplasowała się na jedenastej pozycji.

- To duży sukces – mówi Tomasz Szewczyk, trener – Zawodniczka ma duży potencjał, a zmagania dały jej możliwość zdobycia cennego doświadczenia.

Ponadto w kwalifikacjach ósme miejsce w skoku wzwyż zajął Dominik Zdrajkowski (2.00), a jedenaste Michał Boczkowski Lesiak (1.97) – obaj z MKS Aleksandrów Łódzki.