Sukcesy lekkoatletów z Łódzkiego

poniedziałek, 15 lipca 2024

Lekkoatletyka. Sześć medali wywalczyli zawodnicy z Łódzkiego podczas rozegranych w miniony weekend w Lublinie 41. Mistrzostw Polski do lat 23. Drużynowo najwyżej sklasyfikowani zostali reprezentanci AZS Łódź, którzy uplasowali się na 28. miejscu.

W barwach Akademików srebro wywalczył Maksymilian Szwed (bieg na 400 metrów - 46.48). Dla niego było to ostatnie przetarcie przez Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Swoją obecność na mistrzostwach zaznaczył również Rudzki Klub Sportowy Łódź. Trzecie miejsce w skoku o tyczce zajęła Malwina Plak (3.50).

Dobrze spisali się również lekkoatleci z regionu. Jakub Bracki zdobył srebro w trójskoku, Oliwia Jędrzejczak (oboje z MKS Aleksandrów Łódzki) wywalczyła podium w rzucie dyskiem (41.65). Natomiast Maksymilian Szczęsny (MKLA Łęczyca) zajął trzecią lokatę w skoku w wzwyż (2.11).