Promenada połączy Zoo Borysew i termy Poddębice

wtorek, 25 lutego 2025

W Poddębicach powstaje promenada, która połączy dwie główne atrakcje turystyczne  regionu: Zoo Borysew i Termy Poddębice. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 milionów złotych z dotacji unijnej przekazanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

To duże przedsięwzięcie, które zakłada nie tylko wybudowanie pomostu przez rzekę Ner, ale i ścieżek dla pieszych i tras rowerowych prowadzących od rzeki do atrakcji turystycznych. W planie jest tężnia, pomosty, molo, nowe oświetlenie oraz nasadzenie zieleni. Posadzonych zostanie kilka tysięcy nowych kwiatów,  krzewów, nie zabraknie również nowych drzew.

W najbliższych dniach wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. Sama atrakcja ma być gotowa na koniec 2026 roku. Cały projekt ma na celu stworzenie wyjątkowego kompleksu turystycznego, który przyciągnie gości nie tylko z województwa łódzkiego, ale również z całej Polski.

481119119_1311915216531944_5873376574810897237_n_2.jpg

Rzeka Ner oddziela Zoo Borysew od Term Poddębice. Planowana kładka nad rzeką umożliwi bezpośrednie połączenie obu obiektów, ułatwiając turystom korzystanie z pełnej oferty rekreacyjnej regionu. Projekt przewiduje również budowę promenady nadnerzańskiej, wyznaczenie tras rowerowych, budowę nowych chodników oraz zagospodarowanie terenów zielonych, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność okolicy.

Zoo Borysew, największy prywatny ogród zoologiczny w Polsce, od lat cieszy się rosnącą popularnością. Na powierzchni 26 hektarów mieszka ponad 1000 zwierząt reprezentujących 130 gatunków z sześciu kontynentów. Wśród nich znajdują się egzotyczne zwierzęta, takie jak białe lwy i białe tygrysy bengalskie, które stanowią unikatową atrakcję na skalę europejską.

Termy Poddębice, otwarte w maju 2022 roku, oferują siedem basenów wewnętrznych i zewnętrznych z wodą geotermalną o temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza. Kompleks wyróżnia się również strefą saun, pomieszczeniami do haloterapii oraz grotą solną. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, z udogodnieniami takimi jak pochylnie basenowe i specjalne wózki.

Budowa promenady zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu.

Dzięki temu Poddębice mogą stać się ważnym punktem na mapie turystycznej Polski, oferując unikalne połączenie kontaktu z egzotycznymi zwierzętami oraz relaksu w wodach termalnych.

bg