Polska śmietanka czarnego sportu ścigała się na Moto Arenie. Stawką jest tytuł mistrza kraju

niedziela, 7 lipca 2024

Na jeden dzień Łódź stała się stolicą polskiego żużla. W sobotę (6 lipca) w stolicy naszego województwa zainaugurowano zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Polski. W finale wygrał Patryk Dudek, a podium wywalczyli również Bartosz Zmarzlik i Bartłomiej Kowalski.

Początek zawodów na Moto Arenie przebiegał pod dyktando czterokrotnego mistrza świata, który po dwóch seriach wysforował się na czoło stawki. Kibice przecierali oczy podczas 10. biegu. Zmarzlik wystartował najlepiej, ale na prostej został wyprzedzony przez Przemysława Pawlickiego. Potknięcie mistrza wykorzystał Patryk Dudek, który wygrał swój bieg i po trzech seriach obaj jeźdźcy mieli po osiem oczek. W 13. biegu mistrz świata wyprzedził na drugim łuku najlepszego na starcie Pawła Przedpełskiego, zdobywając trzeci w tych zawodach komplet punktów. Słabiej spisywał się Dudek, który po słabszym starcie musiał się skupić na walce o trzecie miejsce i ostatecznie dojechał z jednym oczkiem, w klasyfikacji mając dwa punkty straty do rywala.

W 19. biegu byliśmy świadkami bezpośredniej konfrontacji Zmarzlika z Dudkiem. Ten ostatni lepiej wystartował i już od pierwszego łuku, aż do mety Mistrz Świata musiał oglądać jego plecy. W efekcie przed najważniejszymi biegami różnica między nimi stopniała do jednego punktu.

W emocjonującym barażu najlepiej wystartował Bartłomiej Kowalski, który dowiózł prowadzenie do końca. Tuż za nim uplasował się Janowski i to ta dwójka weszła do finału. W decydującym biegu najlepiej z zewnętrznej wystartował Dudek. Zmarzlik po słabym początku, próbował nawiązać walkę, ale rywal nie pozwolił odebrać sobie wygranej.

W klasyfikacji generalnej Dudek i Zmarzlik mają po 15 punktów, ale prowadzi ten pierwszy dzięki większej liczbie zwycięstw. Obrońcą trofeum jest Bartosz Zmarzlik, który sięgnął po trzy ostatnie tytuły Indywidulnego Mistrza Polski.  Cykl opuszcza Łódź i przeniesie się do Bydgoszczy, gdzie 27 lipca zostanie rozegrana druga runda, a trzecia decydująca – będzie miała miejsce 10 sierpnia w Lublinie.