Pobiegła po srebro

środa, 28 sierpnia 2024

Lekkoatletyka. Zofia Tomczyk, zawodniczka UMLKS Pegaz Opoczno wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie mieszanej (3:20:44). W finale zmagań rozgrywanych w stolicy Peru, Limie, w składzie pobiegli również: Jakub Szarapo, Wiktoria Gajosz, Stanisław Strzelecki.

Polacy pokazali wysoką formę już w eliminacjach, w których z czasem 3:21.92 zajęli pierwsze miejsce. Natomiast w finale uplasowali się tuż za Australią.

Wczorajsze srebro jest drugim medalem w historii polskich startów w sztafecie mieszanej na mistrzostwach świata juniorów. Pierwszy krążek biało-czerwoni wywalczyli przed trzema laty w Nairobi.

Mistrzostwa Świata Juniorów są rozgrywane od 1986 r. Mogą w nich brać udział zawodnicy mający maksymalnie 19 lat.