Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Szpitalu Kopernika w Łodzi

poniedziałek, 14 października 2024

Nowoczesne Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych powstało w Szpitalu Kopernika w Łodzi. W ten sposób placówka dołącza do Polskiej Sieci Badań Klinicznych. Szpital znalazł się w gronie 7 onkologicznych szpitali w Polsce, które otrzymały dofinansowanie na utworzenie takiego centrum. To oznacza nowe badania, nowe leki, nowoczesną medycynę. Wysokość grantu to ponad 7,2 mln zł.

- Jestem dumny, że po raz kolejny Szpital Kopernika pokazuje, że jest jednym z wiodącym ośrodków onkologicznych w Polsce – mówił Piotr Wojtysiak, wicemarszałek województwa łódzkiego.  - Najnowsza wiedza i technologie spotykają się tutaj z troską o pacjentów. Za to dziękuję wybitnym specjalistom oraz całemu personelowi szpitala, który tu pracuje. Nigdy nie zapominajcie o tym, że za każdą procedurą i badaniem kryje się człowiek, który potrzebuje nie tylko leku, ale i wsparcia, dobrej rozmowy, pocieszenia.

Dzięki Onkologicznemu Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Centrum pacjenci będą mieć większy dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz innowacyjnych terapii. A to niezwykle ważne przy chorobach onkologicznych.

- Obecnie mamy w szpitalu ponad 100 aktywnych badań klinicznych, kolejnych 47 jest negocjowanych przez firmy farmaceutyczne - podkreślił Andrzej Kasprzyk, dyrektor Szpitala Kopernika w Łodzi.

Badania kliniczne prowadzone w Szpitalu Kopernika obejmują obszary terapeutyczne, takie jak: onkologia, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów płuc, czerniaka, nowotworów głowy i szyi, żołądka i przełyku, piersi, raka jajnika, ale także hematologia np. w szpiczaku i chłoniakach.

Samorząd Województwa Łódzkiego również wspiera Szpital Kopernika. W 2024 roku z budżetu województwa placówka otrzymała 7 mln zł.

 

AK