Innowacja w diagnostyce zaburzeń rytmu serca w szpitalu w Piotrkowie
piątek, 28 marca 2025Szpital w Piotrkowie wkracza w nową erę diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu serca. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się tutaj procedura wszczepiania pacjentom specjalnych nowoczesnych rejestratorów pętlowych. To przełomowa metoda, która umożliwia długoterminowe monitorowanie rytmu serca i znacząco zwiększa skuteczność diagnozowania pacjentów po przebytym kryptogennym udarze mózgu.
Rejestratory pozwalają na długoterminowego monitorowania rytmu serca przez 3 lata. To daje lekarzom nieporównywalnie większe możliwości wykrycia nieregularności i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Dzięki temu pacjenci, u których do tej pory nie udawało się jednoznacznie określić przyczyny udaru, zyskają dostęp do skuteczniejszej diagnostyki i precyzyjnie dobranych terapii przeciwkrzepliwych. To kluczowy krok w zapobieganiu kolejnym epizodom udaru i poprawie jakości życia pacjentów.
Wprowadzenie innowacyjnej procedury w piotrkowskim szpitalu pozwoli na poprawę jakości opieki nad pacjentami oraz wpłynie na optymalizację leczenia. Procedura wszczepienia i usunięcia rejestratora będzie wykonywana u pacjentów, którzy byli hospitalizowani w Oddziale Neurologii z powodu udaru kryptogennego w ciągu ostatnich czterech tygodni. Zabieg odbędzie się w ramach pobytu jednodniowego w Oddziale Kardiologii, a monitorowanie pacjenta przeprowadzane będzie zdalnie, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo chorych.
Wprowadzenie nowoczesnych rejestratorów do piotrkowskiego szpitala to krok milowy w diagnostyce zaburzeń rytmu. Dzięki nowej procedurze możemy nie tylko skuteczniej leczyć, ale także zapobiegać kolejnym udarom, ratując zdrowie i życie pacjentów.
AK