Basketmania - największy w Polsce turniej koszykówki 3x3

piątek, 7 czerwca 2024

Ponad 110 drużyn z całej Polski wzięło udział w 28. edycji „Basketmanii”, tj. największego i najstarszego w Polsce turnieju koszykówki 3×3. Rozegrano ponad 200 meczów, a udział w turnieju wzięło ponad 400 zawodniczek i zawodników. Uczestniczące zespoły pochodziły nie tylko z woj. łódzkiego, ale z terenu całej Polski. Do rozgrywek seniorów zgłosiły się również drużyny z Litwy i Ukrainy. Zawody odbyły się 1 i 2 czerwca w hali klubu sportowego Społem Łódź.

Turniej w kategorii OPEN wygrała BM Stal 3x3 I Ostrów Wlkp., w składzie Thomas Davis, Michael Hicks, Piotr Karpacz, Marcin Zarzeczny). Drugie miejsce zajęła ISETIA Fabe Polska (Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Tekin Guvercin, Kacper Rogowski). W meczu o III miejsce łódzkiego turnieju Polonia Warszawa (Patryk Anders, Piotr Dąbrowski, Tomasz Rudko, Mateusz Witek) pokonała NFZ Team, 21:13. „Szkoda, że w tym roku nie udało się zagrać przy Manufakturze, ale Łódź nie zawodzi - było tu dużo dobrych drużyn. Myślałem, że takim przedwczesnym finałem było nasze starcie z Isetią SK Store w ćwierćfinale, ale jednak Isetia Fabe Polska sprawiła nam więcej problemów. Musieliśmy się solidnie napracować, ale szczęśliwie udało nam się wygrać. Gratuluję wszystkim uczestnikom” – powiedział Marcin Zarzeczny, koszykarz BM Stali 3x3 I.

W finale Pań spotkały się dwie niepokonane w turnieju drużyny. Decydująca rozgrywka stała pod znakiem dominacji legionistek (Dominika Fiszer, Marta Marcinkowska, Amalia Rembiszewska, Karolina Stefańczyk), które pokonały zespół ISETIA (Kinga Dzierbicka, Jastina Kosalewicz, Agata Stępień, Żaneta Szczęśniak). W meczu o III miejsce Drużyna AA (Anna Kudelska, Aleksandra Rok, Katarzyna Pęcina, Pola Kaźmierczak) pokonała MUKS Piaseczno I, 17:12.

Łączna pula nagród w turnieju wyniosła ponad 15.000 zł.

9. AZS WUM makao

Rywalizacja drużyn młodzieżowców odbywała się w sześciu kategoriach U15, U17 i U23, wśród kobiet i mężczyzn. Turniej był jednym z turniejów w ramach Grand Prix Łódzkiego. Oznacza to, że biorące w nim udział drużyny miały możliwość awansu do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 (21-23 czerwca br. na Torwarze w Warszawie). Wszystkie finały były bardzo zacięte i często kto wygra decydowało się w ostatnich rzutach na kosz lub sekundach meczów. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale oraz książki o koszykówce.