13. Bieg Fabrykanta – wygrana reprezentantki Polski na milę oraz łodzian na 10 km

wtorek, 3 września 2024

Bieg Fabrykanta, który odbył się 31 sierpnia 2024 roku w Łodzi przyciągnął na start ponad 1400 biegaczy. Trasa o długości 10 km, prowadząca przez malownicze zakątki Księżego Młyna była zarówno wymagająca, jak i atrakcyjna dla biegaczy. Najszybszymi w 13. Biegu Fabrykanta, który ukończyło 1120 biegaczy, okazali się łodzianie. W kategorii mężczyzn zwycięzcą został Tomasz Osmulski, który pokonał trasę w czasie 33 minut i 20 sekund. Wśród kobiet najszybsza była debiutująca w Biegu Fabrykanta Adela Błaszczyk, z wynikiem 38 minut i 25 sekund. W ramach wydarzenia odbyły się również dodatkowe biegi, takie jak Bieg Małego Fabrykanta, skierowany do najmłodszych uczestników, w którym wystartowało 215 dzieci oraz rywalizacja na dystansie jednej mili. Rywalizację pań w Biegu Grohmana wygrała reprezentantka Polski Sabina Jarząbek z czasem 4:49. Do wyrównania rekordu trasy zawodniczce z Kielc zabrakło jednej sekundy. Wśród mężczyzn najszybszy na milę okazał się Dmytro Didovobiuk z Ukrainy – 4:16.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku partnerem wydarzenia jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bieg Fabrykanta jest współfinansowany z budżetu Urzędu Województwa Łódzkiego oraz z budżetu Urzędu Miasta Łodzi. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl.