Budowlane nie zwalniają tempa

niedziela, 27 października 2024

Siatkówka. Trwa niesamowita seria PGE Grot Budowlanych. W hicie z udziałem dwóch eksportowych drużyn łodzianki zmiażdżyły na wyjeździe Radomkę Radom 3:0 i utrzymały fotel lidera.

Z siedmiu meczów ligowych i pucharowych Budowlane wygrały wszystkie, przegrywając tylko jeden set. Dziś w Radomiu łodzianki ponownie zdecydowanie przeważały i zasłużenie pokonały gospodynie.

W pierwszym secie Budowlane błyskawicznie zbudowały sobie przewagę, ale niemal równie szybko ją roztrwoniły. W ataku gospodyń błyszczała Maria Yordanowa (8 pkt w pierwszej odsłonie). Po punktach Milki Stijepić było już tylko 19:20 dla łodzianek. W końcówce gospodynie nie były jednak już tak skuteczne, natomiast przebudziła się Terry Enweonwu (7 oczek w tym secie). Gdy Stijepsić zepsuła zagrywkę, Budowlane miały już piłkę setową (24:20). Kropkę nad „i” postawiła skutecznym zbiciem Karolina Drużkowska.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale potem znów warunki na parkiecie dyktowały łodzianki. Zespół trenera Macieja Biernata bardzo dobrze funkcjonował na przyjęciu, a w ataku ponownie nie do powstrzymania była Enweonwu (13 punktów w dwóch pierwszych partiach). Po skutecznym zbiciu Drużkowskiej przyjezdne miały piłkę setową (24:17). Gospodynie dobiła skutecznym obiciem bloku Małgorzata Lisiak.

Początek trzeciej odsłony ponownie upłynął pod znakiem przewagi przyjezdnych, ale przebudzenie w ataku Yordanowej doprowadziło do stanu 12:13 i trener Biernat musiał wziąć czas. Po przerwie serię punktową miały Budowlane, które szybko odjechały gospodyniom i siódma wygrana łodzianek w tym sezonie stała się faktem. MVP została Enweonwu, która zdobyła w tym spotkaniu 18 punktów.

Moya Radomka Radom – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)