„LabFactor” Politechniki Łódzkiej otwarty

wtorek, 8 grudnia 2015
LabFactor, to jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce. Budynek ma cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Powierzchnia użytkowa to prawie 4500 m2, z której większość to infrastruktura dydaktyczna. Kształceni tu będą studenci na kierunkach priorytetowych, czyli inżynierii procesowej, inżynierii biochemicznej i inżynierii środowiska. Aparatura doświadczalna zakupiona dzięki projektowi sprzyja prowadzeniu zajęć o charakterze praktycznym, rozwijającym wyobraźnię inżynierską.
- Dużo się mówi o innowacyjności, o pogoni innowacyjnego świata, ale żeby być innowacyjnym trzeba uciekać, najlepiej do przodu – powiedział inaugurujący uroczystość Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki.
LabFaktor, to nowoczesne laboratoria nanotechnologii i energii wodorowej, bezpieczeństwa procesów przemysłowych, czystych technologii, czy fotochemii stosowanej. Nowy obiekt politechniki  zapewni kształcenie interdyscyplinarne, dające szerokie możliwości zawodowe i atrakcyjne zatrudnienie.
- Zmieniamy nasze uczelnie, budujemy nowe obiekty i wyposażamy je w nowoczesny sprzęt. Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna to przykłady takich zmian. Pamiętam politechnikę z czasów kiedy nie było tu tak imponujących obiektów i pracowni. Wierzę, że nowy budynek dydaktyczny LabFactor będzie służył studentom, będzie służył zmienianiu naszego regionu, kraju, zmienianiu rzeczywistości – powiedział obecny na otwarciu marszałek Witold Stępień.
Koszt inwestycji to ponad 50 mln zł. Nowy budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska powstał z myślą o kształceniu specjalistów dla nowych, a także już działających w Łodzi i regionie branż gospodarki.
Nazwa LabFactor odzwierciedla przeznaczenie budynku, który będzie przede wszystkim dedykowany kształceniu studentów, ale także nawiązuje do przemysłowego dziedzictwa miasta.
GS