Media (10)

wtorek, 6 kwietnia 2021

Łódzkie zachęca do ruchu od najmłodszych lat. W przypadający dziś Dzień Sportu mamy dobrą wiadomość: samorząd województwa łódzkiego przeznacza 3,5 mln zł na program, który ma za zadanie zaszczepić chęć do aktywności fizycznej u dzieci, a przy okazji zmienić myślenie dorosłych.

piątek, 2 kwietnia 2021

Zdrowia i radości z okazji Świąt Wielkiej Nocy

wtorek, 16 marca 2021

Filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia!

wtorek, 16 marca 2021

Czas zacząć grać w szachy w Łódzkiem! - powiedział marszałek WŁ Grzegorz Schreiber podczas konferencji prasowej.Dlaczego szachy? - To moja pasja od wielu wielu lat. Udało mi się tą grą zainteresować wiele osób już wcześniej, dlatego dzisiaj, tu w Łódzkiem, bardzo zależy mi na tym, żeby również móc na szeroką skale wprowadzić szachy do szkół – dzielił się swoimi doświadczeniami Grzegorz Schreiber zapowiadającej projekt #ŁódzkieGrawSzachy. Więcej o projekcie http://bit.ly/3vlNq27

wtorek, 16 marca 2021

Kandydatów do konkursu można zgłaszać od 11 marca do 30 kwietnia 2021 roku. Mogą to zrobić rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne, a także organizacje pozarządowe Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich, organy władzy samorządowej. Formularz zgłoszeniowy oraz pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod adresem konkurs-soltys.lodzkie.pl Samych sołtysów zapraszamy do odwiedzenia platformy soltys.lodzkie.pl - Zarejestrujcie się tam, państwo i zostawcie swoje dane kontaktowe. Pozwoli nam to na nawiązanie bliższych relacji i zwyczajną pomoc przy staraniu się o granty sołeckie czy inne formy wsparcia z naszej strony dodał Andrzej Górczyński. – A z okazji Wojewódzkiego Dnia Sołtysa dołączam się do życzeń marszałka Grzegorza Schreibera i życzę państwu zdrowia, pomyślności, szczęścia rodzinnego i wytrwałości w pełnieniu swojej misji.

wtorek, 16 marca 2021

Konferencja prasowa z udziałem marszałka Grzegorza Schreibera i prezesa ŁKA Janusza Malinowskiego odbyła się na stacji Łódź Radogoszcz Wschód, bo od 14 marca będzie to jeden z nowych przystanków na trasie Łódź Widzew - Zgierz. - Liczba pociągów na tej trasie zwiększy się z 25 do 32. W momencie, kiedy zakończy się modernizacja stacji Zgierz, liczba tych pociągów jeszcze wzrośnie – poinformował Janusz Malinowski. Prezes ŁKA mówił również o dodatkowych pociągach na innych liniach. Na trasie Łódź – Łowicz od niedzieli będzie kursować o 4 pociągi więcej, a o dwa więcej między Tomaszowem a Drzewicą. - Będzie skomunikowanie z pociągiem Radomiak i do Radomia dojedziemy poniżej dwóch godzin – zapowiadał prezes Janusz Malinowski.

poniedziałek, 22 lutego 2021

Utrzymanie miejsc pracy i ułatwienie powrotu na rynek zatrudnienia; dotacje dla usług społecznych i zdrowotnych; wsparcie rodziny i pieczy zastępczej - w czasie pandemii te wydatki mają szczególne znaczenie. Zarząd Województwa Łódzkiego właśnie przeznaczył na te cele prawie 40 mln zł.

- Miniony rok był trudny dla nas wszystkich – powiedział Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego, podczas konferencji prasowej zapowiadającej nowe konkursy na pomoc społeczną i wsparcie rynku pracy. – Był przede wszystkim zdominowany przez pandemię koronawirusa. To zmieniło nasze życie prywatne i zawodowe. Zarząd województwa z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem wychodzi naprzeciw mieszkańcom, żeby poprawić jakość codziennego życia.

poniedziałek, 22 lutego 2021

- Zdrowie to majątek. Nie kieszeń. Zdrowie to duży majątek – mówi 102-letnia Helena Kaczmarek z Ksawerowa, zachęcając do szczepień przeciwko Covid-19.

Pani Helena jest od dziś najstarszą osobą zaszczepioną w punkcie zorganizowanym w hali Expo w Łodzi. Przyszła na zabieg z córkami i zięciem. Oni również kwalifikowali się do szczepień, bo mają ukończone 70, a jedna z córek – ponad 80 lat.

poniedziałek, 22 lutego 2021

39 linii autobusowych, 1500 kilometrów tras, 256 miejscowości przestaje być białymi plamami na mapie komunikacyjnej regionu - wyliczał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber na konferencji poświęconej tworzeniu nowych linii autobusowych. Odbywa się to dzięki wsparciu z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

poniedziałek, 22 lutego 2021

Samorząd województwa łódzkiego wspiera siatkarzy PGE Skra Bełchatów w przygotowaniach do europejskiego Turnieju Siatkarskiej Ligi Mistrzów 2021 – CEV Champions League Volley 2021. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26-28 stycznia w hali Energia w Bełchatowie. Nasi siatkarze zmierzą się z klubami europejskiej czołówki. Trzymajmy za nich kciuki! Kibicujmy im wspólnie. Skra czeka na nasz doping.

baner
baner