Łódzkie najlepsze w rugby

czwartek, 28 lipca 2016
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień pogratulował rugbistom złotych medali wywalczonych dla województwa łódzkiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W swoim gabinecie przyjął przedstawicieli drużyny i trenerów.

Turniej w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży został rozegrany w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. W finałowych rozgrywkach wzięło udział najlepszych sześć drużyn w Polsce wyłonionych w eliminacjach. Łodzianie wygrali wszystkie swoje mecze, w tym finałowy – z Orkanem Sochaczew 16:8. Tym samym juniorzy Budowlanych Łódź prowadzeni przez Przemysława Pustkowskiego i Marka Maciejewskiego zdobyli tytuł mistrzów Polski w swojej kategorii wiekowej. Kamil Brzozowski – najlepiej punktujący zawodnik łódzkiej drużyny – został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

- Juniorzy po raz pierwszy rywalizowali na Olimpiadzie Młodzieży, wcześniej grali w niej młodsi – kadeci. Zwycięstwo w turnieju oznaczało jednocześnie tytuł mistrzów Polski, co zdecydowanie podniosło prestiż zawodów – mówił trener Przemysław Pustkowski.

Był to piąty kolejny finał OOM zawodników z Łodzi. Od 2012 roku łódzcy rugbiści zdobyli trzy razy mistrzostwo Polski i dwa tytuły wicemistrzów. Zawodnicy Budowlanych – Kamil Brzozowski i Bartosz Pustkowski, przekazali marszałkowi statuetkę za I miejsce w klasyfikacji województw. Pochwalili się też zdobytym pucharem.

Za mistrzostwo Polski drużynie przypadnie Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego w wysokości ok. 25 tys. zł. Nagrody dostaną też trenerzy.