Grembach w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

poniedziałek, 20 maja 2013
Grembach w ćwierćfinale Ligi Mistrzów We włoskim San Benedetto del Tronto zakończyły się rozgrywki Europejskiej Ligi Mistrzów piłki nożnej na piasku. Piłkarze Grembacha Łódź awansem do ćwierćfinału potwierdzili swoją przynależność do europejskiej czołówki.

Łodzianie trafili do grupy z mistrzami Łotwy – Kreiss, Azerbejdżanu – Baku FC, i Włoch – Terracina BS – który jest także triumfatorem Superpucharu Europy. W pierwszej kolejce łodzianie bez problemu pokonali Łotyszy 5:1, a bramki strzelali reprezentanci Polski Witold Ziober, Bogusław Saganowski (po dwie) i Piotr Golański.

Następnego dnia zmierzyli się z zespołem z Baku. Azerowie okazali się bardzo trudnym przeciwnikiem. Pomimo braków w wyszkoleniu technicznym, nadrabiali zagraniami siłowymi. Dlatego, mimo wielu doskonałych okazji dla Grembacha, w pierwszych dwóch tercjach nie padła żadna bramka. Technika Polaków wzięła górę w trzeciej części gry, gdy dwa gole z rzutów wolnych zdobyli niezawodni Bogusław Saganowski i Witold Ziober. Mecz zakończył się zwycięstwem łodzian 2:1.

By być pewnym awansu, podopieczni trenera Jacka Ziobra musieli wygrać jeszcze z gospodarzami turnieju. Mecz był ekscytujący i dostarczył wielu emocji. Dzięki golom Rafała Mordonia, Saganowskiego i Marka Widzickiego, Grembach prowadził już 3:0. Włosi wyrównali jeszcze w drugiej tercji, strzelając trzy bramki w przeciągu trzech minut. Ostatnia partia meczu rozpoczęła się lepiej dla łodzian. Gola zdobył Ziober, ale Terracina odpowiedziała trafieniem Alessio Frainettiego. Tę piłkarską kanonadę zakończył Marcin Olejniczak, który ustalił wynik na 5:4 dla mistrza Polski.

Ćwierćfinał z mistrzem Ukrainy – Griffin – również dostarczył wielu sportowych wrażeń. Tym razem lepiej zaczęli przeciwnicy, obejmując prowadzenie 4:1. Łodzianie rzucili się do odrabiania strat i po golach Ziobera i Tomasza Wydmuszka, tracili już tylko jedna bramkę. Wtedy po raz kolejny do bramki Dariusza Słowińskiego trafił Jegor Jeremiejew. Saganowski strzelił jeszcze bramkę kontaktową, lecz to Ukraińcy schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Zwycięzcami Ligi Mistrzów w beachsoccerze zostali piłkarze Lokomotiwu Moskwa, którzy w finale pokonali Griffin 3:0. Grembach został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Łodzianie grali we Włoszech w składzie: Witold Ziober (kapitan), Bogusław Saganowski, Marcin Olejniczak, Rafał Mordoń, Piotr Golański, Maciej Stajewski, Daniel Baran, Tomasz Wydmuszek, Marek Widzicki, Daniel Gołębiowski, Darek Słowiński (bramkarz), Maciej Marciniak (bramkarz).

Grembach Łódź, którym kierują Jarosław Jagielski (menedżer drużyny) i Jacek Ziober (trener) jest najbardziej utytułowaną drużyną piłki nożnej plażowej w naszym kraju, od kilku lat zdobywającą najwyższe miejsca na podium we wszystkich rozgrywkach beach soccera w Polsce - zarówno w Pucharze jak i Mistrzostwach Polski. Aż sześciu zawodników Grembacha Łódź stanowi aktualnie połowę reprezentacji Polski w tej dyscyplinie (która według międzynarodowego rankingu BSWW zajmuje szóste miejsce na świecie).