Piłkarscy mistrzowie z orlików

poniedziałek, 17 października 2016
W Buczku oraz Czestkowie w powiecie łaskim 16 drużyn żeńskich i męskich rywalizowało o miano najlepszych w tegorocznej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów.

W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt najlepsze okazały się gospodynie z Zespołu Szkół w Buczku, które w finale pokonały reprezentantki ze SP nr 1 w Opocznie 3:1. Na trzecim miejscu turniej zakończyły piłkarki z SP nr 4 w Łęczycy oraz SP nr 1 w Wieruszowie.

Bohaterami w tej kategorii wiekowej wśród chłopców zostali młodzi skierniewiczanie ze szkoły podstawowej nr 9. W decydującym meczu wygrali z drużyną Orlika przy XXVI LO w Łodzi 5:0. Miejsca na podium zajęli piłkarze SP w Drzewicy oraz SP nr 1 w Wieruszowie.

Bardzo emocjonujące mecze stoczyli gimnazjaliści. W finale dziewcząt drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich (powiat łęczycki) pokonała 2:1 gimnazjum nr 3 ze Zgierza. Trzecie miejsca zajęły drużyny Zespołów Szkół w Ujeździe oraz Żelechlinku.

Jeszcze bardziej dramatycznie było w rywalizacji chłopców. Na trzy minuty przed końcem spotkania Uniejów zdobył bramkę na 1:0. Łęczycanie z drużyny Team Orlik LO wraz rzucili się do frontalnego ataku i na minutę przed zakończeniem meczu wyrównali. Mecz zakończył się remisem.  W tej sytuacji o pierwszym miejscu musiały decydować rzuty karne. Lepiej strzelali je zawodnicy z Łęczycy i to oni wznieśli puchar marszałka województwa łódzkiego. Brązowe medale wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół w Ujeździe i gimnazjum nr 1 w Wieruszowie.