facebook
Menu

Rozwój bazy sportowej

Komunikat dotyczący Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego realizowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje,
że decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki (pismo z dnia 27 grudnia 2016 r. DIS/074/2/2016/1) samorządy województw nie będą realizować Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.
W związku z powyższym Departament wstrzymuje nabór wniosków o ujęcie zadania inwestycyjnego w Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego na 2017 r.
Szczegółowych informacji dotyczących programów infrastrukturalnych planowanych do realizacji w 2017 r. oraz zmian w zasadach regulujących ubieganie się o dofinasowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej udziela Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Infrastruktury Sportowej. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 2443 137, tel. (22) 2447 306.
 http://www.msport.gov.pl/aktualnosci-dis/komunikat-dotyczacy-program-w-infrastrukturalnych-planowanych-do-realizacji-w-2017-oraz-zmian-w-zasadach-regulujacych-ubieganie-sie-o-srodki-z-frkf


Komunikat dotyczący terminu składania  wniosków o ujęcie zadania inwestycyjnego w Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego na 2017 rok.

Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki uprzejmie informuje, że termin  składania wniosków o ujęcie zadania inwestycyjnego w Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego na 2017 rok jest do dnia  28 lutego 2017 r.
Jednocześnie informujemy, że aktualny druk wniosku jest dostępny na stronie internetowej http://www.lodzkie.pl/sport/program-rozwoju-bazy-sportowej.
Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w formie papierowej
do Departamentu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź (sekretariat pok. 606). 

Samorząd Województwa Łódzkiego od 1999 roku realizuje Program Rozwoju Bazy Sportowej oraz wspiera wszelkiego rodzaju zadania mające na celu rozwój inwestycji sportowych. Realizacja programu sprzyja aktywizacji gmin i ośrodków miejskich jako lokalnych ośrodków aktywności sportowo-rekreacyjnej oraz wspomaga rozwój infrastruktury społecznej na obszarach całego regionu. Oznacza to również wspomaganie oddolnych inicjatyw służących upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu. Obecnie Województwo Łódzkie wyróżnia się dużym bogactwem obiektów i ośrodków sportowych, nierzadko unikatowych w skali naszego kraju. Warto wymienić m.in.: halę sportowo – widowiskową „Arena Łódź”, Europejskie Centrum Baseballu w Kutnie, tor dla kajaków górskich w Drzewicy, tor kolarski przy KS „Społem” w Łodzi, pływalnię termalną w Uniejowie, tor motocrossowy w Strykowie, tor sztucznie mrożony – łyżwiarstwo szybkie w Tomaszowie Mazowieckim, kompleks sportowy UŁ i AZS w Łodzi, tor żużlowy przy KS „Orzeł” w Łodzi czy Centralny Ośrodek Sportu w Spale.

Zasady realizacji inwestycji terenowych ze środków FRKF
 

Uchwałą Nr XXI/248/16 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 22 marca 2016 roku został przyjęty Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego na lata 2016-2020.

Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki informuje, że wniosek o dofinansowanie inwestycji, modernizacji i remontów obiektów sportowych dla zadań inwestycyjnych ujętych w Wojewódzkich wieloletnich programach rozwoju bazy sportowej należy składać corocznie do 31 stycznia

Wnioski składane są do DKFSiT w formie papierowej, podpisane, opieczętowane i przesłane/złożone na adres:

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego
Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki
al. Piłsudskiego 8,90-051 Łódź


 

 


 

Powrót na górę

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl