facebook
Menu

Bieg Niepodległości w Konstantynowie Łódzkim

Słoneczna, rześka pogoda, radośni i uśmiechnięci ludzie, wspaniała atmosfera na starcie i po biegu. W takich okolicznościach odbył się ostatni w tym roku bieg przełajowy na trasach biegowych w województwie łódzkim.
 
Bieg odbył się w sobotę w Ignacewie, będącym częścią Konstantynowa Łódzkiego, a sygnał do startu dali Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, oraz Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa. W zawodach składających się z marszu nordic walking oraz biegu udział wzięło blisko 200 osób. W marszu najlepsi byli Michał Osiński oraz Małgorzata Janczyk. Wśród biegaczy dystans ponad 6 kilometrów najszybciej pokonał Jan Wróblewski z Aleksandrowa Łódzkiego, a w kategorii kobiet – Wanda Panfil – była mistrzyni świata w maratonie.
 
Po zawodach uczestnicy posilili się grochówką oraz kiełbasą i kaszanką z grilla, a także śpiewali pieśni patriotyczne. Oprawę muzyczną zapewniła grupa Konstantynowiacy.
 
Ostatni bieg w tym roku pod patronatem marszałka odbędzie się w niedzielę 20 listopada w Bełchatowie. Będzie to na Uliczny Bieg "Bełchatowska Piętnastka".
(al)

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl