facebook
Menu

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla średnich szkół gastronomicznych rozstrzygnięta - aż dwóch laureatów z naszegio regionu !

KONKURS kulinarny DLA SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH – laureaci

                                                                           
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla średnich szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny  wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne lub Gwarantowana Tradycyjna Specjalność, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w dniu 4 czerwca 2016 r.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Komisja Konkursowa w składzie:
1. Magdalena Głodek, Przewodnicząca – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
2. Irmina Głuchowska – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
3. Dariusz Goszczyński – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
4. Izabella Byszewska – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego
5. Jarosław Uściński – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni
6. Piotr Szczygielski – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni

po ocenie i degustacji finałowych potraw przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda Mikołaj Augustyniak, Julia Krawceniuk za comber z jagnięciny podhalańskiej w pestkach dyni, z musem rabarbaru i truskawki kaszubskiej przyprawiony miodem kurpiowskim, podany z puree z batatów z czarną soczewicą i szparagami, Zespół Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi;
II nagroda– Kinga Brataniec, Weronika Matała za śliwkę zanurzoną w cieście marchewkowym otuloną wanilią i białą czekoladą z listkiem mięty, Zespół Szkół Zawodowych im K. Pułaskiego w Gorlicach;
III nagroda– Kamil Piotrowski za polędwiczkę wieprzową z ziemią orzechową, na puree z batatów i marchwi, sosem wiśniowym na wędzonych śliwkach z rozmarynem i chipsem z kaszy jaglanej, Zespół Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi;

Wyróżnienia:
1. Monika Kucharska za jagnięcinę po staropolsku na puree z selera w sosie śliwkowym, Zespół Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu;
2. Kacper Bejlik, Kacper Chalecki za łososia marynowanego w trójniaku i miodzie z Łoździejszczyzny i Sejneńszczyzny, z puree z pasternaku i bryndzy z sosem pomarańczowo-szafranowym, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach;
3. Ida Popis za miodową jagnięcinę z puree z papryki i ciecierzycy, ciastkiem selerowym, bobem z migdałowym fenkułem, emulsją miętową, sosem z bryndzy z czekoladą i pianką z jagód, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

Zdjęcia z konkursu:
Mikołaj Augustyniak i Julia Krawceniuk

I nagroda - comber z jagnięciny podhalańskiej w pestkach dyni, z musem rabarbaru i truskawki kaszubskiej przyprawiony miodem kurpiowskim, podany z puree z batatów z czarną soczewicą i szparagami
 
II nagroda - śliwka zanurzona w cieście marchewkowym otulona wanilią i białą czekoladą z listkiem mięty


Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym.


Zdjęcia udostepnione przez Polską Izbę Produktu Trasycyjnego i Lolalnego
(dr)

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl